Kategoria: Gry


Gry 
kwi 25 2009 Sokoban
Komentarze: 0
_SetupBidi('source');
 
Sokoban (仓库番) to gra logiczna, w której gracz popycha skrzynkę po polach wokół labiryntu, oglądanego z góry, i stara się je ustawić w wyznaczonych miejscach. Zagadki są zazwyczaj realizowane jako gry wideo.

Gra Sokoban została stworzona w 1980 przez Hiroyuki Imabayashi i została opublikowana w 1982 roku przez Thinking Rabbit w Japonii. Thinking Rabbit również wydała trzy sequels: Boxxle, Sokoban Perfect i Sokoban Revenge. Pierwsza gra została przywieziona do USA przez Spektrum HoloByte na Commodore 64 i IBM-PC. A w 1988 recenzji w Computer Gaming World pochwalił grę za prototę.

Implementacjia Sokobana zostaay napisane dla wielu platform komputerowych, w tym prawie wszystkie komputerów klasy PC i wszystkich systemów komputerowych.
Gry 
kwi 25 2009 Jak grac w Sudoku
Komentarze: 0
Mam nadzieje że znacie już zasady sudoku, jeśli nie to zobaczie na wikipedi o co w tej grze chodzi.

Większość Sudoku, które znajdziemy  w gazetach można rozwiązać przy użyciu tylko dwóch łatwych technik, Programy komputerowe, które pomagają zawodnikom w tego rodzaju zagadkach, pozwalaja bardzo szybko jerozwiązać,

Małe cyferki

Najczęstszym sposobem stoswanym  sieci jest pisanie w maleńkich numerów - zwykle określanych jako "małe cyferki" - która naprawdę oznacza "ten numer jest nadal możliwe do wpisana w tej komórce."

Inne techniki :   

    * Technika 1 : Single Position
    * Technika 2 : Single Candidate
    * Technika 3 : Candidate Line
    * Technika 4 : Double Pair
    * Technika 5 : Multi-Line
    * Technika 6 : Naked Pairs/Triples
    * Technika 7 : Hidden Pairs/Triples
    * Technika 8 : X-Wing
    * Technika 9 : Swordfish
    * Technika 10 : Forcing Chains
    * Technika 11 : Nishio
    * Technika 12 : Guessing